Terapie dotykem (biodynamické masáže)

Biodynamická masáž slučuje prvky klasické masáže, masáže shiatsu a integrované práce s tělem. Speciální doteky uvolňují z oblastí kolem páteře, lopatek, beder a kříže usazeniny, vzniklé vlivem potlačených emocí, stresu, života ve spěchu a nezpracovaných prožitků. Masáž nabízí získat opět kontakt se svým tělem, zbavit se stresu a napětí, odstranit svalový pancíř, prožít svoje emoce, obnovit sebeuzdravující síly, na které vaše tělo zapomnělo. Navrací rovnováhu tělu i duši.

Při masáži celého těla prováděnou přes oblečení se používají speciální doteky a hmaty, při kterých dochází k vyrovnání tělesné a duševní rovnováhy. Uvolňují se blokády energetického proudu a emoce, posiluje se dýchání. Odstraňují se bolesti hlavy a harmonizuje se zažívací ústrojí. Klient prožívá regresi (návrat k pocitům, které zná z dětství), cítí se bezpečně. Po skončení masáže přichází krátká relaxace, tzv. zažívání, kdy klient odpočívá po příjemné meditativní výměně energií.

Doporučení:

Po biodynamické masáži je vhodné dopřát si klid, dostatečný čas a prostor pro to, aby mohly v těle nabuzené procesy probíhat. Je-li to možné, neplánujte si nic důležitého ani namáhavého (alespoň 30-60 minut po masáži, ale čím déle, tím lépe pro vás). Bezprostředně po masáži se můžete cítit nesoustředěně, pociťovat mírnou i větší euforii, pocity radosti a lehkosti, nebo naopak únavu. Mohou se uvolnit i pocity smutku, vzteku atd., které byly spojeny s napětím na těle. Vše, co po biodynamické masáži přijde, je žádoucí součástí regeneračního procesu, tak si na ně (a na sebe) udělejte čas. Přijměte vše, co přichází, a dopřejte si vše, co Vaše tělo a duše potřebují. Vnímejte sebe a své pocity a potřeby a využijte tuto jedinečnou příležitost kontaktu se sebou samým.

Exit masáž (uvolnění napětí v hlavě, rukách a nohách) 40 min + 10 min relaxace

Exit masáž je jednou z nejvyužívanějších biodynamických masáží. Jejím záměrem je odvést přebytečné napětí a neklid z končetin (z rukou, nohou ale i z hlavy), což je pociťováno jako veliká úleva. Není divu, i z hlediska čínské medicíny jsou končetiny velice důležité, protože v nich končí dráhy mnoha důležitých orgánů (plíce, srdce, střeva, močový měchýř, žaludek, žlučník…)

Harmonizuje a odvádí energii uzavřenou (blokovanou) v končetinách a v hlavě. Je velmi vhodná při syndromu neklidných nohou, poklepávání rukou, nervózních záškubech končetin, při problémech s usínáním, bolestech hlavy a migrénách, v případech, kdy se vám myšlenky a starosti cyklicky opakují v hlavě a my se jich nemůžeme zbavit.

Lifting masážní ošetření  50 min + 10 min relaxace

Masážní ošetření Lifting je zaměřeno na uvolnění napětí v kloubech, které bývá často chronické a mnohdy si jej ani neuvědomujeme, dokud se napětí nezačne projevovat  bolestmi svalů, šlach a ztíženou hybností v dané části těla. V kloubech se usazuje napětí a bloky z minulosti.

Cílem je zkusit přenechat kontrolu nad svým tělem a analogicky toto si přenést do života, odevzdat kontrolu nad chodem věcí. Masáž se provádí v oblečení a má dlouhodobé hluboké relaxační účinky. Manipulace s klouby je šetrná a probíhá v přirozeném rytmu klientova dechu.

Orgonomická masáž 60 min + 10 min relaxace

Jedná se o masáž celého těla prováděnou přes oblečení. Je vhodná při dlouhodobé únavě a vyčerpanosti. Rozpouští blokády ve svalech a tkáních, uvolňuje energii uzavřenou v těle a ta začne volně proudit.

Základním hmatem a principem této masáže je pulzace. Rytmické hmaty při masáži připomínají pohyb medúzy, jež nasává a vypuzuje vodu, nádech a výdech, dávání a přijímání – otevírání se principu života. Po této masáži se budete cítit nabití a plní energie a vitality.

Kontaktujte mě

Pavlína Reindlová

Hodkovická 109, 463 12 Liberec

eft@liwet.cz

+420 604 720 129

Kde mě najdete