Reiki

Reiki je japonské slovo a ve volném překladu znamená: "Rei" - vesmírná všepronikající, životodárná a "Ki" - energie.

Reiki je velmi populární a efektivní forma přírodního léčení především proto, že nejde o agresivní metodu, vyvinutá v roce 1922 japonským budhistou Mikao Usuim.

Metoda předpokládá existenci vitální energie reiki v těle zejména člověka, existenci příslušných energetických center čaker a drah (meridiánů), kterými může tato energie proudit. Pokud jsou čakry vyrovnané a v meridiánech proudí energie bez překážek, člověk je zdravý a vitální. Reiki předpokládá také existenci aury jako duchovního pole lidského těla, které s tímto energetickým prouděním souvisí.

Pokud je toto pole poškozeno, tělo se tomu musí přizpůsobit. Tím vzniká nemoc. Reiki léčitel prostřednictvím rukou do poškozeného energetického těla dodává znovu energii. Tělo pacienta tuto energii použije k uzdravení. Postupně se tak nemoc nebo zraněné části těla hojí. Energie reiki proudí sama do nejvíce poškozených míst. Tedy tam, kde je jí momentálně nejméně.

Pro mnohé znamená reiki okamžitou úlevu. Uvolňuje, zmírňuje bolest, urychluje léčebný proces, přináší relaxaci, harmonizuje čakry a celé energetické pole.

Tradiční čínská medicína říká, že tělo funguje v závislosti na tom, jak naším tělem prochází energie "Čchi". Pojem "Čchi" označuje naši životní energii. Jde o extrémně důležitý faktor ovlivňující naše celkové zdraví. V případě, že se tělo necítí dobře, znamená to, že energie "Čchi" byla někde zablokována a její cirkulace se zpomalila nebo v určitém místě zcela uvízla. Na druhé straně, pokud jste zdraví a cítíte se dobře, znamená to, že energie "Čchi" volně a bez překážek proudí tělem.

 

"Život je energie, která nás udržuje naživu."

Služby

Napište nám

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a sedmnáct 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).