Masáže

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je nejstarší formou terapie. V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže, popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž "proti nachlazení, pro udržení vláčnosti orgánů a jako prevence proti zdravotním potížím". Podstatně mladší je švédská masáž, kterou kolem roku 1830 popsal Per Henrik Ling a která se v západních kulturách považuje za základní formu masáže, "klasické".

Amma masáž neboli masáž vsedě

Amma masáž se praktikuje vsedě, bez svlékání, nevyžaduje víc jak 20 minut, může se praktikovat kdekoli: doma, na pracovišti, venku ……. Pomáhá jedinci navázat spojení sám se sebou, se svým tělem, s ostatními, s okolím.

Při aplikování amma masáže je cílem stimulovat řadu bodů podle meridiánů, na zádech, na šíji, na pažích na rukou, na bocích a na lebce. Když jsou podle těchto meridiánů blokády, je tok energie přerušen. Stimulace těchto bodů odstraňuje energetické blokády a průtok energie je tak silnější.

Thajská masáž nohou

Thajská masáž nohou vychází z nauky o tělesných energetických drahách, které spojují články mezi chodidly a jednotlivými částmi těla a veškerými orgány a žlázami. Stimulace reflexivních bodů má pozitivní účinek na celý organismus, obnovuje tok životní energie, harmonizuje činnost orgánů, zlepšuje funkci krevního i lymfatického systému, napomáhá organismu vyloučit toxické látky, posiluje nervovou soustavu, uvolňuje stres a napětí. K thajské masáži nohou je dle thajské tradice používán také speciální dřevěný kolíček.

Thajská masáž nohou je uvolňující procedura. Spočívá v masáži plosky nohy dlaněmi, prsty, dřevěným kolíčkem, stlačováním reflexních bodů a masáží holenní části.

Kontaktujte mě

Pavlína Reindlová

Hodkovická 109, 463 12 Liberec

eft@liwet.cz

+420 604 720 129

Kde mě najdete