Masáže

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je nejstarší formou terapie. V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže, popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž "proti nachlazení, pro udržení vláčnosti orgánů a jako prevence proti zdravotním potížím". Podstatně mladší je švédská masáž, kterou kolem roku 1830 popsal Per Henrik Ling a která se v západních kulturách považuje za základní formu masáže, "klasické".

Amma masáž neboli masáž vsedě

Amma masáž se praktikuje vsedě, bez svlékání, nevyžaduje víc jak 20 minut, může se praktikovat kdekoli: doma, na pracovišti, venku ……. Pomáhá jedinci navázat spojení sám se sebou, se svým tělem, s ostatními, s okolím.

Při aplikování amma masáže je cílem stimulovat řadu bodů podle meridiánů, na zádech, na šíji, na pažích na rukou, na bocích a na lebce. Když jsou podle těchto meridiánů blokády, je tok energie přerušen. Stimulace těchto bodů odstraňuje energetické blokády a průtok energie je tak silnější.

Thajská masáž nohou

Thajská masáž nohou vychází z nauky o tělesných energetických drahách, které spojují články mezi chodidly a jednotlivými částmi těla a veškerými orgány a žlázami. Stimulace reflexivních bodů má pozitivní účinek na celý organismus, obnovuje tok životní energie, harmonizuje činnost orgánů, zlepšuje funkci krevního i lymfatického systému, napomáhá organismu vyloučit toxické látky, posiluje nervovou soustavu, uvolňuje stres a napětí. K thajské masáži nohou je dle thajské tradice používán také speciální dřevěný kolíček.

Thajská masáž nohou je uvolňující procedura. Spočívá v masáži plosky nohy dlaněmi, prsty, dřevěným kolíčkem, stlačováním reflexních bodů a masáží holenní části.

Čínská energetická masáž

Čínská energetická masáž  patří k  relaxačním masážím, při kterých dochází k celkovému uvolnění.    Uvolňuje především svaly, odstraňuje bolesti hlavy a zad,  působí na nervový systém a většinu orgánů v těle, odstraňuje únavu. Nastoluje energetickou rovnováhu v těle obnovením proudění energie v meridiánech  ve správném rytmu. Naším tělem probíhá dvanáct energetických drah,  které spojují různá místa v těle. Pokud se např. vlivem stresu stáhne sval, tok energie se zastaví a dojde k bolestivosti  svalu a následně  k ovlivnění funkce  orgánu, který je s energetickou drahou spojen.

Hlavním a nejdelším meridiánem je meridián močového měchýře. Je na něm celkem  67 akupunkturních bodů. Aktivace tohoto meridiánu ovlivňuje páteř a nervovou soustavu, pomáhá uvolnit bolesti v zádech a šíji.

Čínská energetická masáž je výborná technika celotělového ošetření, jednotlivé masážní hmaty jsou vedeny ve shodě s průběhem dráhy močového měchýře. Některé hmaty jsou intenzitou a provedením podobné klasické masáži, ale následují přesný postup stahování energie od stresem přeplněné hlavy podél páteře dolů do hlavních center našich energetických zdrojů a jsou zakončeny harmonizací toku energie v končetinách. Tělo zpracovává celou škálu podnětů a uvolnění energetických bloků, proto se po čínské energetické masáži nejspíše budete cítit nabití a plní energie a vitality, ale i příjemně unaveni.

Služby

Napište nám

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a jedenáct 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).